Gliniarze: Wesele i pogrzeb (775)

serial paradokumentalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W toalecie sali weselnej zostaje znalezione ciało pana młodego. Okazuje się, że mężczyzna został otruty. Stróże prawa odkrywają, że był skłócony z rodziną i nie był lubiany przez sąsiadów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne dramatyczne akcje, w których tytułowi bohaterowie stają do walki z najgroźniejszymi przestępcami z Warszawy i okolic. Poznajemy kulisy pracy operacyjnej i osobiste perypetie detektywów Wydziału Kryminalnego Centralnego Biura Policji, którzy działają w zespołach: Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier) i Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak), Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber) i Kuba Roguz (Piotr Mróz), Adam Bogusz (Aleksander Mackiewicz) i jego nowa partnerka, aspirant sztabowy Olga Lipska (Natalia Brudniak). Oprócz trzech par policyjnych detektywów poznamy również dalsze losy ich przełożonych: naczelnika Wydziału Kryminalnego Piotra Zarębskiego (Dariusz Dłużewski), komendanta Centralnego Biura Policji Roberta Szwarca (Zbigniew Kozłowski), policyjnej informatyczki Żanety Kujawskiej (Monika Miller) oraz policyjnej profilerki Dominiki Sęk (Helena Chorzelska). Do zgranego zespołu dołączy też siostrzenica komendanta Centralnego Biura Policji, Julia Szwarc (Oliwia Bieniuk). Każdy odcinek tego serialu opowiada inną historię i koncentruje się na losach jednego policyjnego duetu.

W tym odcinku

W toalecie sali weselnej zostaje znalezione ciało pana młodego. Okazuje się, że mężczyzna został otruty. Stróże prawa odkrywają, że był skłócony z wieloma członkami rodziny, nie był też lubiany przez sąsiadów. Detektywi muszą sprawdzić, czy to możliwe, że ktoś miał powód, by się mścić na ofierze. Kuba spotyka się z Mariuszem, dawnym policjantem, który obecnie pracuje jako prywatny detektyw. Kolega prosi stróża prawa, by pomógł mu otworzyć nowe biuro w Warszawie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...