Złoty interes: Produkcja trumien (5)

program rozrywkowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zbigniew Lindner to jeden z największych producentów trumien w Europie, który zmienił oblicze polskiego przemysłu funeralnego. Zaczynał on od produkowania boazerii i skrzynek na owoce.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Uczestnicy programu opowiadają historie o swoich pomysłach na interes, które przyniosły im ogromne pieniądze. Musieli jednak zaryzykować, inwestując w wymarzony biznes wszystkie swoje oszczędności. Większość z nich musiała odejść z pracy na etat, a nawet zmienić miejsce zamieszkania, by zrealizować swoje wizje.

Odcinek poświęcony Zbigniewowi Lindnerowi - jednemu z największych producentów trumien w Europie, który zmienił oblicze polskiego przemysłu funeralnego. W wielu krajach są one synonimem najwyższej jakości. Bohater zaczynał od produkowania boazerii i skrzynek na owoce. Strzałem w dziesiątkę była jednak decyzja o sprzedaży trumien za granicę do Niemiec. Zwiększyło to produkcję i dochody firmy. Zakład Zbigniewa produkuje 500 sztuk dziennie, co daje 15 000 na miesiąc. Producent zasłynął w branży także kontrowersyjnym pomysłem na oswojenie klientów z tematyką funeralną. Co roku wydaje kalendarz ścienny z roznegliżowanymi modelkami, które pozują na tle trumien. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy produkcji, jakie panują trendy na rynku oraz jak projektuje się i wykonuje tematyczne trumny dla leśnika.

Zobacz także

Ładuję...