Sensacje XX wieku: Ostatni dzień Hitlera, część 1

program historyczny Polska  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zagadka tajemniczej śmierci Adolfa Hitlera i Ewy Braun. Widzowie dowiedzą się, dlaczego Rosjanie tak starannie zatarli wszelkie ślady po samobójstwie przywódcy III Rzeszy.

Oglądaj w telewizji

Czw 6.06 9:35
TVP Historialogo
Czw 6.06 22:25
TVP Historialogo
Pt 7.06 0:25
TVP Historia 2logo

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Zagadka tajemniczej śmierci Adolfa Hitlera i Ewy Braun. Widzowie dowiedzą się, dlaczego Rosjanie tak starannie zatarli wszelkie ślady. Autor serii próbuje wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się w bunkrze Kancelarii Rzeszy w ostatnich dniach kwietnia 1945 roku. Ujawnione materiały i zeznania świadków wskazują, że dotychczasowe wersje samobójstwa wodza III Rzeszy były błędne. W programie przedstawiono kilka wersji wydarzeń.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...