Dom pod Dwoma Orłami (2)

serial obyczajowy Polska 2021  od 16 lat

W skrócie

Wrocław nawiedza powódź. Zofia (Małgorzata Zajączkowska) zostaje przetransportowana do szpitala. W chorobie wraca wspomnieniami do swojego ślubu.

Oglądaj w telewizji

So 27.07 2:20
TVP HDlogo

Opis

Lato 1997 roku. Studentka architektury Marianna wraca ze stypendium w USA do rodzinnego domu we Wrocławiu, gdzie czekają na nią babcia Zofia i mama Helena. Przywozi ze sobą narzeczonego Paula, który ma polskie korzenie i zamierza odwiedzić dawne Kresy, skąd pochodzi jego rodzina. Tymczasem w nocy powódź zalewa Dom pod Dwoma Orłami. Babcia Zofia dostaje udaru i trafia do szpitala. Kiedy woda opada, Marianna w zniszczonej piwnicy odnajduje skrytkę. Wydobywa z niej stare niemieckie dokumenty, zdjęcia, plany oraz pamiętnik Lisy Weber i jej brata Karla z czasów drugiej wojny światowej. Niebawem babcia wychodzi ze szpitala. Zaczyna opowiadać wnuczce dramatyczne dzieje swojego życia.

W tym odcinku

Rok 1997. W gabinecie okulistycznym Heleny zjawia się nieoczekiwany pacjent - młody niemiecki inżynier Uwe. Marianna jest nim zaciekawiona, ma wrażenie, że doskonale go zna. Zofia ma zamiar rano powiedzieć wnuczce coś bardzo ważnego o Paulu. Niestety w nocy Wrocław nawiedza gigantyczna fala powodziowa, która zalewa także Dom pod Dwoma Orłami. Babcia doznaje udaru i zostaje helikopterem przetransportowana do szpitala. Majacząc w chorobie, seniorka wraca wspomnieniami do Nowosioła i swojego ślubu z Antonim. Uroczysta ceremonia zbiegła się w czasie z tragicznym wydarzeniem - napaścią bolszewików na oddział polskich żołnierzy. Tymczasem próbujący dowiedzieć się czegoś o swoich korzeniach Paul udaje się do Nowosioła. W starej, zrujnowanej kaplicy odnajduje pamiątkową tabliczkę z nazwiskiem swojej rodziny. Natrafia też na grobowiec. Niebawem Amerykanin dociera do zdewastowanego rodzinnego dworu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...