Ojciec Mateusz 28: Jeden pancerny (366)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Napadnięto Eryka, zapalonego gracza. Funkcjonariusze natrafiają na trop mężczyzn, których łączy słabość do pewnej nielegalnej substancji. Niebawem jeden z policjantów zostaje znaleziony nieprzytomny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Eryka od miesięcy pochłania gra komputerowa. Prawie nie wychodzi z wirtualnego czołgu, a kontaktuje się niemal wyłącznie on-line z innymi graczami, wśród których są jeden z sandomierskich policjantów i Pączek zatrudniony na plebanii jako złota rączka. Wszystko to jest zarzewiem konfliktu z jego żoną Anną. Kiedy Eryk pada ofiarą napaści, podejrzana staje się jego sfrustrowana partnerka. W toku śledztwa funkcjonariusze wpadają na trop grupy mężczyzn, których łączy wspólna pasja do tej samej gry komputerowej oraz słabość do pewnej nielegalnej substancji. Niebawem jeden z policjantów zostaje znaleziony w swoim mieszkaniu nieprzytomny, co jeszcze bardziej przydaje tajemniczości całej sprawie. Tymczasem ojciec Mateusz cierpi z powodu chorej krtani, a Natalia odkrywa w sobie wojennego ducha.

Występują

Twórcy

Ładuję...