Ojciec Mateusz 28: Milczenie (364)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Małżeństwo emerytów zostaje okradzione. Podejrzanym jest ksiądz, który odwiedził ich z wizytą duszpasterską. Niebawem wychodzi na jaw, że 90-letnia Matylda tuż przed śmiercią też gościła duchownego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Małżeństwo emerytów, prowadzących bardzo skromne życie, zostaje okradzione. Głównym podejrzanym o to bulwersujące przestępstwo jest ksiądz, który odwiedził ich z wizytą duszpasterską. Niebawem wychodzi na jaw, że 90-letnia Matylda na trzy dni przed swoją śmiercią również gościła duchownego. O ukrytych w sejfie staruszki kosztownościach wiedziała jedynie opiekująca się nią Teresa (Paulina Kowalska). Kobieta jest jednocześnie spadkobierczynią seniorki i dziedziczy po niej mieszkania. Decyzja Matyldy nie podoba się jej skłóconym ze sobą siostrzeńcom. Policja próbuje oddzielić fakty od plotek. Śledztwo utrudnia nieobecność ojca Mateusza, który wyjechał na rekolekcje w milczeniu. Na plebanii zastępuje go ksiądz Jacek Kolanko, nieprzychylnie traktowany przez Natalię, który odkrywa w sobie zacięcie detektywistyczne.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...