Kuchenne rewolucje (3/15)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Aneta prowadzi lokal Cafe Filiżanka w centrum Żyrardowa. Początkowo serwowane przez nią dania cieszyły się popularnością, jednak z czasem goście przychodzili rzadziej. Pandemia pogorszyła sytuację.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Emitowany od jedenastu lat program wciąż wzbudza emocje u widzów. Trudno znaleźć na mapie Polski miejsce, do którego dotąd nie zawitała Magda Gessler. W nowym sezonie odwiedzi m.in. Zamość, Jawor, Golub-Dobrzyń i Inowrocław. Będzie tam zmieniać wygląd oraz menu lokalu, którego właściciele wezwali ją na pomoc, a także myślenie ludzi na temat ich gastronomicznego biznesu. W czasie pandemii to zadanie wydaje się podwójnie trudne, jednak dla kulinarnej ekspertki nie ma rzeczy niemożliwych.

W samym centrum Żyrardowa - czterotysięcznego miasta, które leży w zachodniej części Mazowsza - działa Cafe Filiżanka. Wbrew nieco mylącej nazwie nie jest kawiarnią, ale restauracją. Właścicielką lokalu od dwunastu lat pozostaje Aneta. Marzyła o posiadaniu własnego biznesu gastronomicznego, a gotowanie było jej pasją. Dlatego porzuciła przed laty bezpieczną, dobrze płatną pracę biurową. Serwowała gościom domowe obiady i początkowo dania cieszyły się popularnością, jednak z czasem mieszkańcy miasta przychodzili coraz rzadziej. Pandemia jeszcze bardziej pogorszyła sytuację. Zrozpaczoną, zmagającą się z kłopotami finansowymi Anetę wspiera ukochany tata, Zbyszek. Kobieta przyznaje, że to właśnie on jest najważniejszym mężczyzną w jej życiu, bohaterem i wzorem. Niestety, nie potrafi pomóc córce. Wyzwanie podejmie Magda Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...