Czas honoru | sezon 3 odc. 31: Transport do Auschwitz

serial wojenny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Konarska i Baranowski są przetrzymywani w więzieniu na Szucha. Doktor zleca swoim podwładnym uwolnienie więźniów z transportu do Oświęcimia. Akowcy uwalniają więźniów z trzech wagonów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wojenne losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Konarska i Baranowski są przetrzymywani w więzieniu na Szucha. Rainer stara się zapobiec brutalnym przesłuchaniom lekarzy. Jednak Tannenberg jest nieugięty. Karol prosi Helenę, by umożliwiła mu spotkanie z Wandą. Kobieta mówi o jego wizycie Bronkowi. Doktor zleca swoim podwładnym uwolnienie więźniów z transportu do Oświęcimia. Wagony stoją na bocznicy kolejowej. Janek, Władek i Bronek idą na zwiad. W akcji ma im pomóc kolejarz Leon. Ruda powoli odzyskuje wzrok. Dziewczyna mówi Władkowi, że chce wyjechać z Warszawy. Sajkowscy dowiadują się, że poprzedni lokatorzy ich mieszkania zostali rozstrzelani. Lena podejrzewa, że feralny lokal znalazł dla nich Mongoł. Helena ukrywa Ninę w tym samym klasztorze, w którym przebywa Wanda. Celina odwiedza Michała. Tadeusz informuje Halbego, że potrzebuje więcej czasu na dotarcie do Komendanta Głównego. Bronek i Antek idą na spotkanie z Karolem. Obaj konspiratorzy wpadają w zasadzkę Sorokina. Schwytany przez Rosjan Bronek nie stawia się na akcję. Janek do pomocy bierze Tadeusza. Akowcy uwalniają więźniów z trzech wagonów, wśród uratowanych znajduje się ordynator Baranowski.

Występują

Twórcy

Ładuję...