Czas honoru | sezon 3 odc. 27: Kolega z Rochester

serial wojenny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Akcja ruchu oporu, której celem był Reichsbank, kończy się sukcesem. Bronek, Janek, Michał i Władek otrzymują gratulacje od dowództwa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wojenne losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Akcja ruchu oporu, której celem był Reichsbank, kończy się sukcesem. Bronek, Janek, Michał i Władek otrzymują gratulacje od dowództwa. W czasie operacji ginie Kostek, jeden z pracowników banku. Rainer dostaje naganę od gubernatora Warszawy. Spiskowcy z pomocą Tadeusza, nowego działacza ruchu oporu, wynoszą z grobowca ukryte tam worki z pieniędzmi. O akcji Polaków donosi Rappkemu grabarz Pociech. Konspiratorzy zostają zatrzymani na jednym z niemieckich punktów kontroli. W strzelaninie Janek zostaje ranny. Koledzy wiozą go do szpitala, w którym pracuje Maria. Ordynator Barański zwalnia lekarkę za wspieranie działaczy podziemia. Janek i Lena mają się pobrać. Gdy narzeczona nie przychodzi na ceremonię, Janek wraca do jej mieszkania, sądząc, że tam ją znajdzie. W tym samym czasie świątynię otaczają Niemcy. Bronek, Michał, Władek i Ruda trafiają w ręce ludzi Rainera. Sajkowski wpada w obłęd. Krzysztof wywozi ranną Celinę do Zoppot. Halbe na polecenie pułkownika Frankego zostaje łącznikiem oficera Abwehry, zakonspirowanego w polskim podziemiu. Helena mimo ostrzeżeń Bronka wraca do mieszkania obserwowanego przez gestapo. Wanda ukrywa się w klasztorze.

Występują

Twórcy

Ładuję...