Kobieta na krańcu świata | sezon 13 odc. 6

serial dokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sally Mae Hassona dorastała w Australii. W 2012 roku zainteresowała się boksem. Razem z mężem Egipcjaninem i dziećmi przeniosła się do Kairu. Kobiecy boks to w tym mieście zupełnie nowe zjawisko.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Martyna Wojciechowska od dwunastu sezonów podróżuje, by dowiedzieć się więcej o różnych aspektach życia kobiet na całym świecie. Poznaje ich codzienność, najskrytsze marzenia czy największe lęki. Teraz zawita m.in. do Malawi, Dubaju, Kenii i Rumunii. Zabiera widzów na nieodkryte krańce świata, gdzie spotkają się z osobami, które pokazują, że warto o siebie zawalczyć.

W tym odcinku

Sally Mae Hassona dorastała w Australii. Kiedy była bardzo młoda, zaczęła trenować kickboxing, potem futbol, a wraz z nadejściem 2012 roku zainteresowała się boksem. Tak trafiła do amatorskiej ligi. Jako utalentowana zawodniczka zwyciężyła w Mistrzostwach Złotych Rękawic. Jakiś czas później została trenerką. Razem z mężem Egipcjaninem są rodzicami dwójki dzieci. Przed czterema laty przenieśli się do Kairu. Kobiecy boks to w tym mieście zupełnie nowe zjawisko. Społeczeństwo niejednokrotnie nie może zaakceptować, że panie trenują ten "męski sport". Sally Mae Hassona odważyła się jednak założyć własną akademię boksu: Impact Sports Academy. Szkoli tam dziewczęta i chłopców z ubogich rodzin. Liczy też, że w przyszłości umiejętności walki pozwoli jej uczennicom obronić się przed przemocą. Niektórzy z podopiecznych Sally z sukcesami uczestniczą w zawodach organizowanych przez federację w Egipcie. Trenują również dzieci kobiety, a syn został mistrzem bokserskim.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...