Kobieta na krańcu świata | sezon 14 odc. 2/8

serial dokumentalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Aktywistka Kandra prowadzi walkę o ocalenie wszystkiego, co ważne dla ludu Guna. Angażuje się także w działania na rzecz odbudowy raf koralowych. Martyna Wojciechowska zanurza się w jej opowieść.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Program wraca na antenę po przerwie. Przez ostatnie miesiące Martyna Wojciechowska razem z z ekipą przemierzyła cały świat, by poszukiwać inspirujących kobiet, które opowiedzą o tym, co obecnie jest najważniejsze. W przypadku niektórych tematów prowadząca musiała czekać wiele lat, ale w przypadku dobrych rzeczy z pewnością warto. Najnowszy sezon przyniesie spotkania z najstarszą i najmłodszą bohaterką w historii audycji. Widzowie zobaczą odcinki zrealizowane w ośmiu krajach oraz na pięciu kontynentach. Nie chodzi tu jednak o rekordy czy liczbę przebytych kilometrów. Najważniejsze pozostaje spotkanie z drugim człowiekiem, wspólnie spędzony czas, intymna rozmowa, a także prawda o świecie.

W tym odcinku

Kamera odwiedza słynący ze zjawiskowych widoków archipelag San Blas w Panamie. Jest to jednak raj, który niedługo może zniknąć. Wokół wysp regionu Guna Yala stale podnosi się poziom morza, a one toną. Mieszka tu rdzenna ludność Guna. Już teraz nazywa się ich jednymi z pierwszych uchodźców klimatycznych na świecie. Aktywistka i edukatorka Kandra prowadzi walkę o ocalenie wszystkiego, co ważne dla społeczności, działa też w miejscowym kongresie. Wie sporo o ekologicznych uprawach i uczy innych. Współpracuje z organizacją Reef2Reef Restoration, by zadbać o odbudowę raf koralowych. Kandra pierwsza kobieta płetwonurek wśród Guna. Martyna Wojciechowska dosłownie zanurza się w jej opowieść.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...