Zobacz to!: Lombard. Życie pod zastaw 6 (276)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wędkarz znajduje nad rzeką zwłoki. Policjanci ustalają, że jest to ciało ojca niejakiego Marcina Pieniążka. Miało być ono spalone w krematorium. Właściciela zakładu czekają w tej sytuacji problemy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Wędkarz w podeszłym wieku natrafia na leżące nad rzeką zwłoki. Wzywa na miejsce policję, która wyklucza udział osób trzecich. Funkcjonariusze ustalają, że jest to ciało ojca niejakiego Marcina Pieniążka, który rzekomo spalił w krematorium szczątki rodzica, a prochy rozsypał w rzecze. Właściciela zakładu czekają w tej sytuacji pewne problemy. Marysia pojawia się w sądzie na rozprawie odpowiedzialnego za śmierć jej ojca mężczyzny. Wywołuje awanturę. Sprawca tragicznego wypadku Orłowski składa niespodziewaną wizytę u Andżeliki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...