Ojciec Mateusz 26: Na psa urok (332)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Małgorzata i Dorota prowadzą razem gospodarstwo rolne. Ciągle je modernizują i udoskonalają. Pewnego dnia mąż Doroty, Robert, zazdrosny o sukcesy żony, robi jej awanturę. Dzień później kobieta znika.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Małgorzata Leszczyńska (Laura Breszka) i Dorota Czapa (Jadwiga Gryń) prowadzą razem świetnie prosperujące gospodarstwo rolne. Ciągle je modernizują i udoskonalają, trzymając się zasady, że nigdy nie będą słuchały rad żadnego mężczyzny. Pewnego dnia mąż Doroty, Robert (Łukasz Węgrzynowski), zazdrosny o sukcesy żony, robi jej awanturę. Kobieta postanawia wycofać się ze spółki z Małgorzatą, a następnego dnia znika. Policja rozpoczyna śledztwo, a przerażona Leszczyńska wyznacza nagrodę za odnalezienie przyjaciółki. Rolniczka musi także stawić czoło szantażującemu ją byłemu pracownikowi, które zwolniła za liczne uchybienia i lenistwo. Paruzel biega w lesie. Niespodziewanie znajduje przywiązanego do drzewa psa. Czworonóg okazuje się wyjątkowym kompanem i szybko skrada serce policjanta i mieszkańców plebanii. Niebawem przeprowadza również spektakularną akcję.

Występują

Zobacz także

Ładuję...