Stawka większa niż życie | sezon 1 : Wielka wsypa/Genialny plan pułkownika Krafta

serial wojenny Polska 1967-1968  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kloss jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo inż. Meiera testującego nowy model czołgu w fabryce w Kielcach. Uznaje, że konieczne będzie zbombardowanie fabryki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Kloss jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo inżyniera Meiera testującego nowy model czołgu w fabryce w Kielcach. Podwójny agent uznaje, że konieczne będzie zbombardowanie fabryki. Po aresztowaniu łącznika polskiego podziemia, z którym miał się skontaktować, Kloss musi sam przekazać wiadomość oddziałowi partyzanckiemu. Gdy upora się z tym zadaniem, zostaje oddelegowany do pracy w szkole Abwehry. W tym czasie zostaje aresztowana łączniczka podziemia Joanna. Hans podejrzewa, że dziewczyna mogła zostać zmuszona do wyjawienia ważnych informacji. Wkrótce natrafia na trop afery szpiegowskiej, w którą zamieszani są dwaj bracia bliźniacy.

Występują

Twórcy

Ładuję...