Stawka większa niż życie | sezon 1 odc. 11: Hasło

serial wojenny Polska 1968  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kloss jedzie do Normandii, gdzie ma się spotkać z francuskim partyzantem, Hubertem. W wyznaczonym dniu przybywa tam także inny oficer niemiecki i to właśnie jemu Hubert zdradza hasło...

Oglądaj w telewizji

So 20.04 14:40
Zoom TVlogo
So 27.04 14:00
TVP HDlogo
Pon 29.04 18:50
Kino Polskalogo
Wt 30.04 17:25
Kino Polskalogo

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Kloss wyrusza do Normandii, gdzie ma się spotkać się z francuskim partyzantem, Hubertem. Tymczasem wskutek niefortunnego zbiegu okoliczności w wyznaczonym dniu przybywa do miasta inny oficer niemiecki i to właśnie jemu Hubert zdradza hasło, wydając tym samym na siebie wyrok śmierci. Wtajemniczony w sprawę porucznik von Vormann domyśla się jednak, że z miejscowym ruchem oporu współpracuje ktoś inny. Ponieważ zna już hasło, postanawia sprawdzić, kto to jest. Wkrótce zyskuje pewność, że chodzi o Klossa. Szantażuje pułkownika ujawnieniem tej informacji i w zamian za zachowanie tajemnicy domaga się do niego pieniędzy. Kloss, by uniknąć aresztowania, próbuje skierować podejrzenia na von Vormanna, jednocześnie zajmuje się przygotowaniem akcji, której celem jest odbicie jeńców z niemieckiego więzienia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...