Święty (11)

serial komediowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Białach odkrywa przed barem niepokojące znalezisko. Jolanta chce nagłośnić informacje o niezwykłych umiejętnościach księdza. Proboszczowi nie podobają się te pomysły. Matka Czarnej wraca do Polski.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski) odchodzi ze służby w policji. Zostaje sołtysem Uroczyska, w którym prowadzi bar. Pomaga mieszkańcom miejscowości, w której nieoficjalne rządy sprawuje wpływowy biznesmen Kordas (Michał Milowicz). Wykorzystuje doświadczenie nabyte w policji w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek i lokalnych intryg.

W tym odcinku

Białach odkrywa przed barem niepokojące znalezisko. Do jego podrzucenia przyznaje się Wiktor, który usiłuje zwrócić uwagę sołtysa na swój problem. Jolanta planuje rozbudowę infrastruktury pielgrzymkowej i nagłośnienie informacji o niesamowitych umiejętnościach księdza. Proboszczowi nie podobają się te pomysły. Matka Czarnej oznajmia, że wraca do Polski razem ze swoim towarzyszem. Magda i Mikołaj starają się rozwiązać przyczynę problemów Wiktora. Wychodzi na jaw, że sprawca nie działa sam. Niebawem Wiktor znika w niepokojących okolicznościach. Ksiądz wysłuchuje nietypowej spowiedzi obcego mężczyzny, który zostawia hojną ofiarę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...