Święty (5)

serial komediowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Uczestników nabożeństwa zaskakuje nietypowa muzyka, którą gra nowy organista. Ksiądz pomaga mężczyźnie odnaleźć się w innej formie sztuki. Kordas otwiera food truck z kiełbaskami. Ogłasza też loterię.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski) odchodzi ze służby w policji. Zostaje sołtysem Uroczyska, w którym prowadzi bar. Pomaga mieszkańcom miejscowości, w której nieoficjalne rządy sprawuje wpływowy biznesmen Kordas (Michał Milowicz). Wykorzystuje doświadczenie nabyte w policji w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek i lokalnych intryg.

W tym odcinku

Podczas nabożeństwa zgromadzonych w kościele wiernych zaskakuje nietypowa muzyka, którą gra nowy organista, Lucjan. Gospodyni odradza mu dalszą praktykę, a ksiądz pomaga mężczyźnie odnaleźć się w innej formie sztuki. Przebywającego w domu Michała atakuje nieznany sprawca. Białacha i Czarną martwi nieobecność kucharza. Kordas rozpoczyna akcję promocyjną wyrobów swojej przetwórni mięsnej. W tym celu otwiera food truck z kiełbaskami. Ogłasza też loterię, w której nagrodą jest 100 tysięcy złotych. Gospodyni powiadamia księdza o serii włamań w Uroczysku. Rodzice Michała informują go o planach związanych z Tomaszem oraz gospodarstwem

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...