Ojciec Mateusz 25: Spadek (320)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Biskup prosi Mateusza (Artur Żmijewski) o pomoc w delikatnej sprawie. Wierna zapisała w testamencie swój dom na rzecz Kościoła. O prawa do posiadłości ubiega się jej kuzyn.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Biskup prosi księdza Mateusza o pomoc w bardzo delikatnej sprawie. Okazuje się, że jedna z wiernych zapisała w testamencie swój dom na rzecz Kościoła. O prawa do posiadłości ubiega się jednak jej kuzyn, Robert Wagner (Piotr Nowak), który urządził tam klub nocny. Z polecenia biskupa kwestią rozwiązania sporu zajmuje się ksiądz Jacek. Wkrótce w willi dochodzi do brutalnej napaści i do akcji musi wkroczyć policja. Tymczasem znajoma Mateusza, śmiertelnie chora pani Daniela (Ewa Pająk), próbuje zapewnić swojemu dorosłemu synowi, Olowi (Wojciech Solarz), bezpieczne miejsce po swojej śmierci. Jest to tym trudniejsze, że chłopak ma autyzm i choć jest wybitnie uzdolniony nie potrafi funkcjonować samodzielnie. Mateusz wpada na pomysł, jak im pomóc, gdy poznaje Walę (Wiktoria Gorodeckaja), tancerkę z klubu nocnego Wagnera.

Występują

Twórcy

Ładuję...