Ojciec Mateusz 25: Tajemnica stroika (319)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Saksofonista z sandomierskiej orkiestry dętej ulega zatruciu nieznaną substancją. Możejko (Piotr Pol) wraz z ekipą ustala, że sąsiad zamordowanego złożył na niego skargę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Saksofonista z sandomierskiej orkiestry dętej, Radek Walicki (Jacek Bończyk), ulega zatruciu nieznaną substancją. Występ zespołu przybiera dramatyczny obrót. Muzyk umiera. Funkcjonariusze ustalają, że sąsiad zamordowanego mężczyzny, piekarz, wcześniej złożył na niego skargę. W trakcie śledztwa okazuje się, że Walicki rywalizował z saksofonistką Moniką Drzazgą (Joanna Kuberska). Nieoczekiwanie w sprawę wplątuje się syn inspektora Możejki, Dominik. Ku zaskoczeniu wszystkich chłopak wstępuje do orkiestry. Staje się częścią intrygi związanej ze śmiercią Walickiego. Muzyczny talent odkrywa w sobie także jeden z policjantów. Wprowadza to duże zamieszanie w miejscowym komisariacie.

Występują

Twórcy

Ładuję...