Ukryta prawda | sezon 19 odc. 1221

serial paradokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

63-letni były marynarz przebywający obecnie na emeryturze, Władek, musi wyprawić żonie pogrzeb. Zamierza wykorzystać oszczędności. Odkrywa jednak, że ukryte za szafą pieniądze zniknęły.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieści o zwykłych ludziach, które napisało życie. Każdy odcinek to nowa historia, pełna zdrad, kłamstw czy niespodziewanych rozstrzygnięć. Jedne są zabawne, inne mają dramatyczny przebieg i finał.

W tym odcinku

63-letni były marynarz przebywający obecnie na emeryturze, Władek, musi wyprawić żonie pogrzeb. Uroczystość kosztuje dziewięć tysięcy złotych. Aby zapłacić, mężczyzna zamierza wykorzystać zasiłek przeznaczony na ten cel, a także częściowo własne oszczędności. Odkrywa jednak, że ukryte za szafą pieniądze zniknęły. Władek jest zmuszony wziąć pożyczkę, której potem nie może spłacić. Nie ma żadnych bliskich, którzy byliby w stanie mu pomóc. Kolega Edmund radzi, by wykorzystał samotne starsze panie - rozkochał w sobie kilka z nich i wyciągnął pieniądze, potem tygodniami obiecywał zwrot, a wreszcie zniknął. Władek początkowo odmawia oszukiwania kobiet, jednak ostatecznie zgadza się z desperacji. Poznaje dwie staruszki, ale nie potrafi zrealizować planu, zamiast tego zaczyna się z nimi spotykać. Wpada w coraz większe tarapaty...

Zobacz także

Ładuję...