Król (8-ost.)

serial sensacyjny Polska 2020  od 16 lat

W skrócie

Gang Kaplicy jest podzielony. Szapiro orientuje się, że kocha Annę. Ziembiński odkrywa prawdę o romansie siostry z przestępcą. Bokser planuje lot do Palestyny, nie umie jednak porzucić Warszawy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Warszawa, 1937 rok. Podczas gdy przez Europę przetacza się fala faszyzmu, stolica Polski zmaga się z problemem żydowskiego gangu. Rządzi nim socjalista Kum Kaplica (Arkadiusz Jakubik), a jednym z jego czołowych członków jest bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski), któremu nie brak ambicji; marzy mu się przejęcie pierwszego miejsca w szeregach organizacji. Pewnego dnia pod jego opiekę trafia młody Mosze Bernsztajn (Kacper Olszewski). Chłopak robi na nim spore wrażenie i Jakub widzi w nim swojego przyszłego następcę. Wkrótce intryga na najwyższych szczeblach władzy wywołuje chaos w całym kraju i oddziałuje na gangsterskie plany Kuma. Szapiro dochodzi do wniosku, że nadszedł czas walki o rządy nad miastem. W pełnym skupieniu się na planach przeszkadzają mu skomplikowane relacje z trzema kobietami.

W tym odcinku

Gang Kaplicy jest podzielony. Poszczególni członkowie poprzysięgają sobie nawzajem zemstę. Szapiro orientuje się, że kocha Annę. Tymczasem dochodzi do jego konfrontacji z Andrzejem Ziembińskim. Ten odkrywa prawdę o romansie łączącym jego siostrę z przestępcą. Bokser razem z rodziną wsiada do samolotu, planując polecieć do Palestyny. Stwierdza jednak, że nie umie porzucić Warszawy.

Występują

Twórcy

Ładuję...