Król (1)

serial sensacyjny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Młody Mosze Bernsztajn poznaje uwielbianego przez siebie boksera i członka gangu Kuma Kaplicy, Jakuba Szapirę. Podczas pierwszomajowego pochodu dochodzi do zamieszek socjalistów z narodowcami.

Oglądaj w telewizji

Pon 3.06 0:35
CANAL+ 4Klogo

Opis

Warszawa, 1937 rok. Podczas gdy przez Europę przetacza się fala faszyzmu, stolica Polski zmaga się z problemem żydowskiego gangu. Rządzi nim socjalista Kum Kaplica (Arkadiusz Jakubik), a jednym z jego czołowych członków jest bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski), któremu nie brak ambicji; marzy mu się przejęcie pierwszego miejsca w szeregach organizacji. Pewnego dnia pod jego opiekę trafia młody Mosze Bernsztajn (Kacper Olszewski). Chłopak robi na nim spore wrażenie i Jakub widzi w nim swojego przyszłego następcę. Wkrótce intryga na najwyższych szczeblach władzy wywołuje chaos w całym kraju i oddziałuje na gangsterskie plany Kuma. Szapiro dochodzi do wniosku, że nadszedł czas walki o rządy nad miastem. W pełnym skupieniu się na planach przeszkadzają mu skomplikowane relacje z trzema kobietami.

W tym odcinku

Młody Mosze Bernsztajn poznaje uwielbianego przez siebie boksera i jednocześnie członka gangu Kuma Kaplicy, Jakuba Szapirę. Podczas pierwszomajowego pochodu dochodzi do zamieszek. Narodowcy, dowodzeni przez Bronisława Żwirskiego ścierają się z socjalistami, na których czele stoi sam Kaplica, nazywany królem Warszawy. Szapiro tymczasem zapoznaje się z Anną. Ojciec Moszego, Naum, wpada w poważne kłopoty. Zaciągnął dług u Kuma i nie jest w stanie go spłacić. Bezlitosny kryminalista w żadnym razie nie zamierza przepuścić mu tej zniewagi.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...