Król (7)

serial sensacyjny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Jakubowi udaje się przeszkodzić w realizacji planu Koca i Żwirskiego. Zadowolony z tego premier Składkowski uwalnia Kaplicę. Romans Szapiry i Anny wciąż trwa. Rodzinę Ziembińskich dotyka tragedia.

Oglądaj w telewizji

Wt 30.04 2:15
ale kino+logo

Opis

Warszawa, 1937 rok. Podczas gdy przez Europę przetacza się fala faszyzmu, stolica Polski zmaga się z problemem żydowskiego gangu. Rządzi nim socjalista Kum Kaplica (Arkadiusz Jakubik), a jednym z jego czołowych członków jest bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski), któremu nie brak ambicji; marzy mu się przejęcie pierwszego miejsca w szeregach organizacji. Pewnego dnia pod jego opiekę trafia młody Mosze Bernsztajn (Kacper Olszewski). Chłopak robi na nim spore wrażenie i Jakub widzi w nim swojego przyszłego następcę. Wkrótce intryga na najwyższych szczeblach władzy wywołuje chaos w całym kraju i oddziałuje na gangsterskie plany Kuma. Szapiro dochodzi do wniosku, że nadszedł czas walki o rządy nad miastem. W pełnym skupieniu się na planach przeszkadzają mu skomplikowane relacje z trzema kobietami.

W tym odcinku

Jakubowi udaje się przeszkodzić w realizacji planu Koca i Żwirskiego. Zadowolony z tego premier Składkowski uwalnia Kaplicę. Romans Szapiry i Anny wciąż trwa. Rodzinę Ziembińskich dotyka niespodziewana tragedia. Andrzej uważa, że winnym za to jest Jakub, dlatego zamierza się na nim zemścić. Janusz Radziwiłek nie może zapanować nad wściekłością, gdy traci swoją pozycję w gangu. Życie Szapiry i jego bliskich znajduje się w niebezpieczeństwie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...