Tajna historia XX wieku: Grundmann (36)

serial dokumentalny Polska 2014-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Prowadzący opowie o niemieckim konserwatorze - Güntherze Grundmannie. Pozostawił on listę składnic znajdujących się na Dolnym Śląsku, do których zwożono najcenniejsze zabytki niemieckiej kultury.

Oglądaj w telewizji

So 8.10 16:30
Polsat Gameslogo
Pon 10.10 16:00
Polsat Gameslogo
Nd 16.10 3:30
Polsat Dokulogo

Opis

Bogusław Wołoszański odkrywa tajemnice historii minionego stulecia. Fascynująca historia XX wieku, choć powstała na naszych oczach, wciąż pozostaje tajna. Do tej pory historykom nie udało się wyjaśnić wielu zagadek II wojny światowej. Prowadzący opowie m.in. jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką rolę odegrał podczas wojny, czym jest Kostrzyn nad Odrą - miasto, którego nie ma, co naprawdę wydarzyło się w Wilczym Szańcu i opowie prawdziwą historię Westerplatte.

W tym odcinku

Bogusław Wołoszański odkrywa kolejne tajemnice historii minionego stulecia. Mimo iż fascynująca historia XX wieku, powstała na naszych oczach, wciąż pozostaje tajna. Do tej pory historykom nie udało się wyjaśnić wielu zagadek II wojny światowej. Prowadzący w tym odcinku opowie o niemieckim konserwatorze - Güntherze Grundmannie. Mężczyzna pozostawił listę składnic znajdujących się na Dolnym Śląsku, do których zwożono najcenniejsze zabytki niemieckiej kultury. Twórcy programu próbują odpowiedzieć, czy lista ta była zaszyfrowana, aby uniemożliwić jej odczytanie i odnalezienie niezwykle wartościowych magazynów.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...