Ojciec Mateusz 23: To ja, Mateusz (300)

serial kryminalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Proboszcz wyjeżdża do klasztoru kamedułów na prywatne rekolekcje. W obowiązkach zastępuje go nowy wikary Walery. Niebawem w Sandomierzu zjawia się Eryk, łudząco podobny do Mateusza...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja losów sandomierskiego proboszcza (Artur Żmijewski), który z wrodzonym zmysłem detektywistycznym podejmuje się rozwikłania zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Proboszcz wyjeżdża do klasztoru kamedułów na prywatne rekolekcje. W obowiązkach zastępuje go nowy wikary Walery (Mikołaj Roznerski). Niebawem w Sandomierzu zjawia się Eryk (Artur Żmijewski), łudząco podobny do Mateusza. Każe taksówkarzowi zawieźć się pod dom Klaudii (Natalia Rybicka). Nastaje czas powrotu księdza, lecz Natalia na próżno go wyczekuje, a telefon duchownego milczy... Tymczasem do komendy zagląda Morus. Planuje przyjrzeć się pracy policjantów i przeprowadzić ich integrację. Po służbie zabiera wszystkich na paintaballa, nie zważając na to, że funkcjonariusze woleliby wypoczynek we własnych domach. Naczelnik grozi, że jeśli dobrowolnie nie poddadzą się integracji, będzie musiał wprowadzić zmiany personalne, włącznie z wymianą komendanta. Wypytuje Dziubaka, Gibalskiego i innych o życie prywatne.

Występują

Twórcy

Ładuję...