Ojciec Mateusz 23: Oko za oko (299)

serial kryminalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pluskwa w tajemnicy kupuje od znajomego broń. Wkrótce dochodzi do napadu na bank. Bandyci uciekają. Możejko nakazuje blokadę dróg - poszukiwani są złodzieje poruszający się szarą furgonetką.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja losów sandomierskiego proboszcza (Artur Żmijewski), który z wrodzonym zmysłem detektywistycznym podejmuje się rozwikłania zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Pluskwa w tajemnicy kupuje od znajomego broń. Następnego dnia omawia z Markiem Lipniakiem (Jerzy Słonka) szczegóły pracy przy malowaniu jego willi. Zjawia się tam pijany Krystek (Marek Pituch), który pomstuje, że przepadła mu dobrze płatna fucha. Potem Waldka zaczepia niejaki Suchy (Dariusz Biskupski) i proponuje mu wykonanie zlecenia. Były więzień jednak odmawia, tłumacząc, że dostał gryps z pogróżkami. Wkrótce dochodzi do napadu na bank, a sprawcom udaje się uciec z łupem. Możejko nakazuje blokadę dróg - poszukiwani są złodzieje poruszający się szarą furgonetką. Mateusz znajduje w torbie Pluskwy broń, informuje o tym babcię i Natalię. Przyjaciele boją się, że Waldek znów wplątał się w jakąś aferę. Gdy mężczyzna wraca na plebanię z zakupami, niespodziewanie atakuje go zakapturzona postać i strzela w brzuch.

Występują

Twórcy

Ładuję...