Ślad: Pisarz (35)

serial kryminalny Polska 2018-2019  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

W willi zabito żonę pisarza i psychiatrę, z którym miała romans. W dniu morderstwa literat w tajemnicy został wypuszczony z kliniki. Okazuje się, że kochankowie zrobili z niego osobę niepoczytalną.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial opowiada o pracy funkcjonariuszy Centralnego Wydziału Śledczego (CWŚ), którzy zajmują się najbardziej skomplikowanymi kryminalnymi zagadkami. Na czele grupy stoi podinspektor Renata Różańska (Anita Jancia). Jej zastępcą jest nadkomisarz Rafał Walczak (Mariusz Jakus), z którym kobieta często popada w konflikty. Do zespołu należą także m.in.: lekarz medycyny sądowej Anna Szpunar (Aleksandra Hamkało), technik IT Tomasz Bączyk (Kamil Szeptycki) oraz analityk Artur Kotowicz "KOT" (Cezary Łukaszewicz).

W tym odcinku

W willi znanego pisarza Jerzego Tarnowskiego brutalnie zamordowano jego młodą żonę Weronikę i jej kochanka, psychiatrę Michała Nowaka. Literat od roku leczył się w klinice denata. W dniu morderstwa mężczyzna w tajemnicy został na chwilę wypuszczony z oddziału przez żonę Nowaka, która akurat miała dyżur. Ona też znalazła pacjenta w jego domu i odkryła ciała ofiar. Szybko sprzątnęła ślady krwi i wróciła z Tarnowskim do szpitala. Wkrótce wychodzi na jaw, że kochankowie rok wstecz zainscenizowali przed nieświadomym Tarnowskim takie samo jak teraz zabójstwo. Dzięki temu zrobili z niego osobę niepoczytalną i umieścili w klinice psychiatrycznej, sami zaś korzystali z jego pieniędzy. Okazuje się również, że pisarz pracuje nad kryminałem, w którym ze szczegółami opisuje podobną zbrodnię. Wgląd do niej miał za pośrednictwem swojej kochanki, asystentki pisarza, jego syn z pierwszego małżeństwa i to on staje się głównym podejrzanym w sprawie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...