Wojenne dziewczyny 3 (33)

serial historyczny Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Ciało Kamila zostało zabrane przez Niemców. Najbliżsi symbolicznie żegnają zmarłego w Karczewie. Schneider obwinia Wolfganga za nieudaną akcję w kawiarni - mieli ująć Brodzkiego żywcem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Ciało Kamila zostało zabrane przez Niemców. Najbliżsi symbolicznie żegnają zmarłego na cmentarzu w Karczewie. Schneider obwinia Wolfganga za nieudaną akcję w kawiarni - mieli ująć Brodzkiego żywcem. Podczas spotkania w antykwariacie Kruk informuję Irkę, że podjęto decyzję o jej zawieszeniu w działalności konspiracyjnej. Jakiś czas później Leokadia donosi dziewczynie, że poręczyła za nią przed Krukiem i ma kontynuować misję w Instytucie Żywienia. Irka chce zanieść matce Kamila chleb z jadłodajni, ale tuż przed domem kobiety natyka się na zbiegowisko. Okazuje się, że Brodzka leży martwa na chodniku. Na polecenie Berlina pracownicy laboratorium zrywają kontakt ze wszystkimi z zewnątrz. Marysia nawiązuje współpracę z Celiną, której kuzyn pracuje u urszulanek w Nałęczowie. Kobiety wysyłają do sióstr synka Celiny, Zosię i kilka innych potrzebujących osób.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...