Wojenne dziewczyny 3 (31)

serial historyczny Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Gestapowiec Martin von Shitz zabiera Marysię na przesłuchanie. Wolfgang zatrudnia w tajnym laboratorium młodego Niemca, Hansa Rosnera. Ma on pomagać Leonowi w tworzeniu nowej broni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Zosia ukrywa się w mieszkaniu swojej siostry Marysi. Irka wraz z Ewką udają służące. Dziewczęta wpadają w panikę, gdy niespodziewanie do drzwi puka Martin von Shitz. Ukrywają ciężarną Zosię w szafie. Okazuje się, że gestapowiec przyszedł w sprawie kradzieży szczepionek z lwowskiego Instytutu. Zabiera Marysię na przesłuchanie. Kruk rozmawia z Kamilem na zapleczu antykwariatu. Zabrania mężczyźnie kontaktowania się z Aloszą. Dowództwo ostrzega, że może ona celowo przekazywać fałszywe informacje. Wolfgang zatrudnia w tajnym laboratorium młodego Niemca, Hansa Rosnera. Ma on pomagać Leonowi w tworzeniu nowej broni. Doktor Andrzej wchodzi na teren getta jako pracownik lwowskiego Instytutu. Wolfgang udaje się na spotkanie z Aloszą. Żąda od agentki, by się uwiarygodniła, wystawiając mu kogoś. Leokadia poleca Ewce nawiązanie bliższego kontaktu z Leonem celem sprawdzenia go.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...