Wojenne dziewczyny 3 (32)

serial historyczny Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Dr Janowski przekazuje Rosenbaunowi z getta 511 szczepionek. Andrzej dostaje od niego listę osób, które mają być zaszczepione i dowiaduje się o masowych zgonach spowodowanych głodem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Dr Janowski przekazuje Rosenbaunowi z getta 511 szczepionek. Andrzej dostaje od niego listę osób, które mają być zaszczepione i dowiaduje się o masowych zgonach spowodowanych głodem. Przed kawiarnią Wolfgang wręcza Aloszy paszport z nowym zdjęciem i nazwiskiem. W zamian żąda wystawienia Brodzkiego. W laboratorium Hans prezentuje przed niemieckimi oficjelami prototyp przetwornika obrazu. Leon krytykuje projekt, uważając, że tak skonstruowana bomba byłaby zbyt duża. Leon nakrywa Ewkę na przetrząsaniu biurka w jego apartamencie. Dzieli się z dziewczyną informacją, że tworzoną przez nich broń mają przejąć polscy konspiratorzy. Prosi też, by dała dowództwu szyfr o Szczęsnym. Alosza w kawiarni zastawia pułapkę na Kamila.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...