Ojciec Mateusz 21: Iluzjonista (270)

serial kryminalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do Sandomierza przyjeżdżają iluzjoniści. W jednym z numerów Adam rzuca nożami do przypiętej do tarczy Agnieszki. Czwarte ostrze trafia w serce kobiety. Obecni na sali policjanci aresztują magika.

Oglądaj w telewizji

Wt 2.07 23:25
TVP Serialelogo
Śr 3.07 19:35
TVP Serialelogo

Opis

Kontynuacja losów sandomierskiego proboszcza (Artur Żmijewski), który z wrodzonym zmysłem detektywistycznym podejmuje się rozwikłania zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Do Sandomierza przyjeżdżają iluzjoniści. W domu kultury trwają ostatnie przygotowania do wieczornego pokazu. Tuż przed występem dochodzi do kłótni o pieniądze między Jackiem (Karol Wróblewski), szefem grupy, a Adamem (Kamil Przystał). Na widowni zasiadają m.in. Możejko, Nocul, Natalia, babcia i ksiądz Mateusz. W pierwszym numerze Jacek przecina skrzynię, w której jest zamknięta jego asystentka. W drugim Adam rzuca nożami do przypiętej do tarczy Agnieszki (Kamila Giza). Niestety czwarte ostrze trafia w serce kobiety. Przerażony Adam śpieszy z pomocą ukochanej. Obecni na sali policjanci aresztują magika. Podczas przesłuchania mężczyzna wyjawia im tajniki sztuczki. Ktoś musiał go wrobić, bo cały numer polega na tym, że publiczność skupiona na tarczy, nie zauważa, jak Adam chowa do kieszeni prawdziwe noże. Na ścianie pojawiają się tylko trzonki noży, które dźwignią uruchamia kolega Kondzio. W międzyczasie Możejko poznaje nową sąsiadkę, Martynę (Katarzyna Maciąg).

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...