Kuchenne rewolucje: Białystok, restauracja Peper's (3)

program rozrywkowy Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Restauracja Peper's to rodzinny interes w Białymstoku. Początkowo serwowała dania wegetariańskie, potem meksykańskie. Magda Gessler popiera pomysł, by podawać tu polskie dania.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Autorka książek kulinarnych Magda Gessler pomaga właścicielom lokali gastronomicznych w Polsce, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Odwiedza restauracje wymagające natychmiastowych zmian i na cztery dni staje się tam szefem. Próbuje potraw, testuje umiejętności personelu i sprawdza higienę pracy. Potem na dwa dni zamyka lokal i wprowadza poprawki: układa nowe menu, uczy kulinarnych sztuczek i zmienia wystrój wnętrz. Jej bezdyskusyjne uwagi nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem pracowników. Czwartego dnia następuje uroczyste otwarcie restauracji dla gości, którzy ocenią efekty zabiegów. Po dwóch tygodniach Magda Gessler wraca, by sprawdzić, czy wprowadzone przez nią reguły są przestrzegane i eksperyment odniósł sukces w postaci poprawy sytuacji finansowej... Kolejna edycja programu, który powstał na licencji brytyjskiego reality show "Kitchen Nightmares".

Restauracja Peper's to rodzinny interes w Białymstoku. Początkowo serwowano tam dania wegetariańskie. Po 7 latach istnienia restauracji właściciel przekazał jej prowadzenie córkom - Monice i Edycie, które zmieniły profil lokalu i postawiły na kuchnię meksykańską. Niestety wiedzę o tym, jak przygotowuje się meksykańskie specjały, dziewczyny czerpały wyłącznie z internetu, co zaowocowało brakiem klientów. Trzecia z córek, Luiza, pracuje w Peper's jako barmanka. Ma zupełnie inny pomysł na rodzinny interes - najchętniej serwowałaby tradycyjne polskie dania z gołąbkami na czele. Jej wizja podoba się Magdzie Gessler, która razem z właścicielami szuka recepty na ożywienie lokalu.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...