Szpital | sezon 13 odc. 883

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dziadek przyprowadza na SOR chłopca, który skarży się na duszności. Pacjent nie jest jego biologiczną rodziną. Został adoptowany. Senior nie darzy chłopca sympatią i się nad nim znęca.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Pacjentem dr Piotra Wójtowicza jest chłopiec, który skarży się na duszności. Na SOR przyprowadza go dziadek. Nie jest on w rzeczywistości spokrewniony z pacjentem. Malec został adoptowany przez syna mężczyzny i jego żonę. Senior nie darzy sympatią chłopca i znęca się nad nim. Gdy dowiaduje się, że jego matka jest w ciąży, postanawia się go pozbyć.

Występują

Zobacz także

Ładuję...