Drogi wolności: Pojedynek (8)

serial historyczny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Grudzień 1922 roku. Pracownicy wydawnictwa wybierają się na koncert. Szymon zastaje ukochaną w dwuznacznej sytuacji. W sejmie trwają wybory. Kocia Biela forsuje opublikowanie swojego artykułu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Burzliwe losy rodziny Biernackich ukazane na tle przełomowych wydarzeń historycznych. W Krakowie wraz z bliskimi mieszkają trzy siostry, Marynia (Paulina Gałązka), Alina (Katarzyna Zawadzka) i Lala (Julia Rosnowska) Biernackie. Po długich i trudnych miesiącach wojny, która przetoczyła się przez Europę, w mieście czuć zapowiedź nadchodzących zmian. Pewnego dnia młode kobiety postanawiają założyć czasopismo, któremu nadają tytuł "Iskra". Decydują, że będzie to tygodnik. By zaczął się ukazywać, muszą pokonać wiele przeszkód. W końcu udaje im się przygotować pierwszy numer. Ukazuje się on 11 listopada 1918 roku.

W tym odcinku

Grudzień 1922 roku. Pracownicy wydawnictwa wybierają się na koncert słynnej skrzypaczki, Estery Holtorp. Tymczasem między Marynią a Szymonem dochodzi do awantury. Biernacka ma za złe partnerowi, że ten zamiast jej towarzyszyć w tak radosnym wydarzeniu, wyjeżdża na szkolenie. Na nic się zdają jego przeprosiny i kwiaty wręczone ukochanej. Przyparty do muru, rezygnuje z podróży. Gdy dociera do teatru, zastaje Marynię w dwuznacznej sytuacji. W sejmie trwają wybory prezydenckie. Alina i Katzner udają się do Warszawy z nadzieją, że zobaczą nowo wybranego przywódcę narodu, Gabriela Narutowicza. Kocia Biela forsuje opublikowanie swojego artykułu, wiedząc że przyczyni się on do pogorszenia jej relacji z Aliną. Anna czyta list od Ignacego, w którym mąż prosi ją o rozwód.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...