Teleman

Szkoła (320)

serial paradokumentalny Polska 2016-2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gimnazjalista Kacper podkochuje się w Julii. By jej zaimponować, postanawia uratować rannego kolegę. Staje się jednak pośmiewiskiem. Licealista Dorian zaprasza Matyldę na festiwal muzyczny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Codzienne perypetie współczesnych uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać.

W tym odcinku

Gimnazjalista Kacper Duszyński chciałby umówić się z Julią, w której jest skrycie zakochany. Wie, że dziewczynie imponują odważni i opanowani chłopcy, postanawia więc udawać przed nią bohatera. Zamierza uratować rannego kolegę, ostatecznie staje się jednak pośmiewiskiem. Tymczasem uczeń liceum Dorian Galicki zaprasza Matyldę, która mu się podoba, na festiwal muzyczny. Nastolatek nie ma pieniędzy. Postanawia je zdobyć dzięki fałszywej akcji charytatywnej na rzecz chorego dziecka. Namawia koleżankę, by zgodziła się wziąć udział w licytacji, w której nagrodą będzie randka z nią. Wkrótce Amelia odkrywa, że Dorian ją oszukał.

Występują

Zobacz także

Ładuję...