Szkoła (546)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Licealista Przemek Mróz pracuje w pubie. Zarobione pieniądze zamierza przekazać w prezencie młodszej siostrze. Okrada go jednak Wojtek Kujawski. Chuligan chce zaprosić kolegów z klasy na piwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Przemek Mróz pracuje w pubie. Zarobione pieniądze zamierza przekazać w prezencie młodszej siostrze. Okrada go jednak Wojtek Kujawski. Chuligan chce zaprosić kolegów z klasy na piwo. Spotkanie ze znajomymi organizuje w lokalu, w którym pracuje Przemek. Na jego oczach podrywa Kingę. Podoba się ona obu chłopakom. Maturzystka Amelia Górniak ma już dosyć dziecinnych żartów Pawła Skowrońskiego. Postanawia poprosić o pomoc przy referacie na dodatkowe zajęcia z geografii Jacka Kosmalskiego. Czują się coraz lepiej w swoim towarzystwie, znajdują wspólne tematy. Dochodzi do spontanicznego pocałunku, po którym Amelia nie może już przestać myśleć o koledze.

Występują

Zobacz także

Ładuję...