Szkoła (503)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

14-letni Karol pragnie poznać tożsamość swojego ojca. Koledzy wmawiają mu, że jest synem nauczyciela historii... Sebastian konstruuje dla innych uczniów petardę. Chce zdobyć ich sympatię.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

14-letni Karol Solarski pragnie za wszelką cenę poznać tożsamość swojego ojca. Koledzy gimnazjalisty mają już tego dosyć, więc dla żartu wmawiają nastolatkowi, że jego rodzicem jest nauczyciel historii. Chcąc uwiarygodnić kłamstwo, preparują wspólne zdjęcia mamy Karola i Zbigniewa Małka, a także akt urodzenia chłopaka. Ten wierzy kolegom, uważa, że ojciec się do niego nie przyznaje. Gimnazjalista Sebastian Bryła konstruuje dla innych uczniów petardę, by zdobyć ich sympatię. W zamian ma zostać przyjęty do grupy. Nastolatek nie wie, że jest oszukiwany. Kolegom zależy jedynie na wywołaniu wybuchu, dzięki któremu nauczycielka zmieni termin klasówki z chemii. Sebastian kradnie saletrę potrzebną do zrobienia petardy, a Konrad i Michał zabierają mu ładunek.

Występują

Zobacz także

Ładuję...