Belle Epoque (2/10)

serial kryminalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W podkrakowskim lesie znaleziono zwłoki młodej kobiety. W wizji lokalnej oprócz komisarza Jelinka uczestniczy Jan. Szef galicyjskiej policji podejrzewa, że doszło do mordu rytualnego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kraków, 1908 rok. Wszyscy oddychają z ulgą po czasach wojny. Życie towarzyskie kwitnie, jego esencją są bale, spotkania towarzyskie, ale też romanse i skandale obyczajowe. Tymczasem w zaułkach oraz na przedmieściach Krakowa dochodzi do wstrząsających zbrodni. Jedną z ofiar mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka Jana (Paweł Małaszyński). Dowiedziawszy się o wszystkim, mężczyzna natychmiast wraca do rodzinnego miasta. Intuicja podpowiada mu, że motywem zabójstwa nie był wyłącznie rabunek. Podczas prywatnego śledztwa wspiera go przyjaciel, Henryk Skarżyński (Eryk Lubos), a także jego młodsza siostra, Weronika (Anna Próchniak). Jan musi ponadto zmierzyć się z własną przeszłością. Chodzi o tragiczne wydarzenie, przez które rozstał się z Konstancją (Magdalena Cielecka). Został oskarżony o zamordowanie brata ukochanej i musiał uciekać z Krakowa. Teraz próbuje odzyskać dobre imię.

W tym odcinku

W lesie w pobliżu jednej z podkrakowskich wsi zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. W wizji lokalnej oprócz komisarza Jelinka uczestniczy także Jan, który stał się już częścią wydziału policyjnego. Dziewczyna prawdopodobnie została zamordowana kilka miesięcy temu. Szef galicyjskiej policji podejrzewa, że doszło do mordu rytualnego na tle religijnym. W teatrze Jan spotyka Konstancję (Magdalena Cielecka). Wszystko wskazuje na to, że dawne uczucie kochanków nie wygasło. Od prostytutki Mili Edigey-Korycki dowiaduje się, że jego wielka miłość i jej przyjaciółka Misia nie stronią od erotycznych ekscesów. Tymczasem w hotelu, w którym mieszka Jan, pojawia się tajemniczy mężczyzna. Posiada on zaskakujące informacje na temat śmierci Lucjana. Być może Edigey-Korycki niepotrzebnie się obwinia.

Występują

Twórcy

Ładuję...