Belle Epoque (8/10)

serial kryminalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Para zakochanych odkrywa na skałkach pod Krakowem szczątki kobiety. Policjanci znajdują przy ciele charakterystyczny wisiorek. Ustalają, że ofiarę łączyła intymna relacja z pewnym żonatym szlachcicem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kraków, 1908 rok. Wszyscy oddychają z ulgą po czasach wojny. Życie towarzyskie kwitnie, jego esencją są bale, spotkania towarzyskie, ale też romanse i skandale obyczajowe. Tymczasem w zaułkach oraz na przedmieściach Krakowa dochodzi do wstrząsających zbrodni. Jedną z ofiar mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka Jana (Paweł Małaszyński). Dowiedziawszy się o wszystkim, mężczyzna natychmiast wraca do rodzinnego miasta. Intuicja podpowiada mu, że motywem zabójstwa nie był wyłącznie rabunek. Podczas prywatnego śledztwa wspiera go przyjaciel, Henryk Skarżyński (Eryk Lubos), a także jego młodsza siostra, Weronika (Anna Próchniak). Jan musi ponadto zmierzyć się z własną przeszłością. Chodzi o tragiczne wydarzenie, przez które rozstał się z Konstancją (Magdalena Cielecka). Został oskarżony o zamordowanie brata ukochanej i musiał uciekać z Krakowa. Teraz próbuje odzyskać dobre imię.

W tym odcinku

Para zakochanych odkrywa na skałkach pod Krakowem zmasakrowane, rozkładające się zwłoki młodej kobiety. Zespół śledczych pod kierunkiem Jana musi dowiedzieć się, czy to samobójstwo czy zabójstwo. Policjanci znajdują przy ciele ofiary charakterystyczny wisiorek, to jednak zbyt mało, by ją zidentyfikować. Wkrótce na komendę zgłasza się lokalny jubiler. Trop prowadzi do rodziny dziewczyny, a także do pewnego żonatego szlachcica - z ofiarą łączyła go sekretna intymna relacja. Edigey-Korycki jest zaskoczony informacją, że Misia dysponowała całkiem sporym majątkiem osobistym. Badając tę sprawę, trafia do notariusza. Trop wiedzie ponadto do tajemniczego Rosjanina. Tymczasem zostaje odczytany testament Misi. Jan zabiera Konstancję na niezwykły koncert. Wieczór zakończy się dla nich szczęśliwie.

Występują

Twórcy

Ładuję...