Belle Epoque (6/10)

serial kryminalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W szpitalu miejskim umiera mężczyzna. Sekcja przeprowadzona przez Henryka ujawnia, że został uderzony w głowę ciężkim przedmiotem. Policjanci prowadzą działania operacyjne wokół targu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kraków, 1908 rok. Wszyscy oddychają z ulgą po czasach wojny. Życie towarzyskie kwitnie, jego esencją są bale, spotkania towarzyskie, ale też romanse i skandale obyczajowe. Tymczasem w zaułkach oraz na przedmieściach Krakowa dochodzi do wstrząsających zbrodni. Jedną z ofiar mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka Jana (Paweł Małaszyński). Dowiedziawszy się o wszystkim, mężczyzna natychmiast wraca do rodzinnego miasta. Intuicja podpowiada mu, że motywem zabójstwa nie był wyłącznie rabunek. Podczas prywatnego śledztwa wspiera go przyjaciel, Henryk Skarżyński (Eryk Lubos), a także jego młodsza siostra, Weronika (Anna Próchniak). Jan musi ponadto zmierzyć się z własną przeszłością. Chodzi o tragiczne wydarzenie, przez które rozstał się z Konstancją (Magdalena Cielecka). Został oskarżony o zamordowanie brata ukochanej i musiał uciekać z Krakowa. Teraz próbuje odzyskać dobre imię.

W tym odcinku

Do szpitala miejskiego zostaje przywieziony mężczyzna, którego nie udaje się jednak uratować. Tuż przed śmiercią pacjent wspomina niejakiego Adolfa. Sprawę prowadzi zespół śledczych komisarza Jelinka. Jan przesłuchuje świadków i odkrywa, że mężczyznę przeniesiono z parku, który znajduje się niedaleko targu. Henryk przeprowadza sekcję - ofiara została uderzona w głowę ciężkim przedmiotem, a w jej ranach była krew innej osoby. Policjanci prowadzą działania operacyjne wokół targu. Udaje im się ustalić, że wcześniej doszło tam do wielu zaginięć. Odtąd funkcjonariusze poszukują Adolfa, o którym mówił zmarły. Edigey-Korycki wciąż prowadzi swoje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie otrzymuje wsparcie od Mili. Kobieta naraża się tym samym na ogromne ryzyko. Później Jan, mimo niechęci, spotyka się z Misią. Intuicja podpowiada mu, że skrywa ona wiele sekretów. Na miejscu spotkania zastaje przerażający widok.

Występują

Twórcy

Ładuję...