Belle Epoque (3/10)

serial kryminalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W pogorzelisku znaleziono zwłoki kobiety. Ofiara pół roku wcześniej urodziła córkę. Jan podejrzewa, że doszło do zabójstwa. Śledczy wracają na miejsce pożaru. Odkrywają zbiorowy grób niemowląt.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kraków, 1908 rok. Wszyscy oddychają z ulgą po czasach wojny. Życie towarzyskie kwitnie, jego esencją są bale, spotkania towarzyskie, ale też romanse i skandale obyczajowe. Tymczasem w zaułkach oraz na przedmieściach Krakowa dochodzi do wstrząsających zbrodni. Jedną z ofiar mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka Jana (Paweł Małaszyński). Dowiedziawszy się o wszystkim, mężczyzna natychmiast wraca do rodzinnego miasta. Intuicja podpowiada mu, że motywem zabójstwa nie był wyłącznie rabunek. Podczas prywatnego śledztwa wspiera go przyjaciel, Henryk Skarżyński (Eryk Lubos), a także jego młodsza siostra, Weronika (Anna Próchniak). Jan musi ponadto zmierzyć się z własną przeszłością. Chodzi o tragiczne wydarzenie, przez które rozstał się z Konstancją (Magdalena Cielecka). Został oskarżony o zamordowanie brata ukochanej i musiał uciekać z Krakowa. Teraz próbuje odzyskać dobre imię.

W tym odcinku

W ubogiej dzielnicy Krakowa, na Kleparzu, dochodzi do pożaru, w wyniku którego prawie całkowitemu spaleniu ulega drewniany dom. Podczas akcji strażaków z płonącego budynku udaje się wydobyć martwą kobietę. Rodzeństwo Skarżyńskich przeprowadza sekcję. Wkrótce okazuje się, że ofiara nazywała się Marcelina Ilnicka i pół roku wcześniej urodziła córkę, Ewę. Jan podejrzewa, że mogło dojść do zabójstwa. Gdy śledczy wracają na miejsce pożaru, w zgliszczach odkrywają zbiorowy grób niemowląt. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi. Tymczasem Edigey-Korycki wciąż myśli o tym, czego dowiedział się od Mili o swojej dawnej ukochanej. Z ukrycia obserwuje dom Konstancji i zauważa jej bliską relację z Misią. Mężczyzna spotyka się też z tajemniczym antykwariuszem. Posiada on broń, której przed laty używali w pojedynku z Lucjanem. Nowe informacje stawiają pod znakiem zapytania dotychczasową wersję wydarzeń. Nieoczekiwanie Jana odwiedza Konstancja.

Występują

Twórcy

Ładuję...