Zakochaj się w Polsce: Bory Tucholskie (8)

magazyn Polska 2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek odwiedza Bory Tucholskie - jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce. Zachowały się tu rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Można spotkać m.in. bieliki, zimorodki czy żurawie.

Oglądaj w telewizji

Czw 15.06 13:30
TVP Naukalogo
Czw 15.06 19:30
TVP Naukalogo
Pt 16.06 1:20
TVP Naukalogo
Pt 16.06 8:25
TVP Naukalogo

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek odwiedza Bory Tucholskie - jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce. Zachowały się tu rzadkie gatunki roślin oraz zwierząt. Można spotkać m.in. bieliki, zimorodki, gągoły czy żurawie. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się wilki. Prawdopodobnie to właśnie tutaj przed wiekami żył tur. W 2010 roku Bory Tucholskie otrzymały statut rezerwatu biosfery. Oznacza to, że należą one do międzynarodowej sieci obszarów objętych ochroną. Obejmują obszar prawie 320 tys. ha. Oprócz pięknej przyrody można podziwiać m.in. zamek w Człuchowie.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...