Zakochaj się w Polsce: Żyrardów i okolice (248)

magazyn Polska 2021  od 7 lat

W skrócie

Żyrardów założono w I połowie XIX wieku. Był on typowym miastem przemysłowym. Składał się z dzielnicy robotniczej i urzędniczej. Warto tu odwiedzić m.in. Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Żyrardów założono w I połowie XIX wieku i był on typowym miastem przemysłowym, w swoich czasach jednym z najnowocześniejszych. Składał się z dzielnicy robotniczej i urzędniczej z umiejętnie wkomponowaną zielenią. Współcześnie warto tu odwiedzić m.in. Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda, w którym prezentowany jest park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych. W okolicach na turystów czekają Termy Mszczonów, Pałac w Radziejowicach oraz Winnica Dwórzno.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...