Zakochaj się w Polsce: Woliński Park Narodowy (242)

magazyn Polska 2021  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Woliński Park Narodowy został utworzony w 1960 roku. Obejmuje część wyspy Wolin, jeziora i pas klifowego wybrzeża Bałtyku. Charakterystyczna dla tego parku jest buczyna pomorska, gdzie żyją bieliki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Woliński Park Narodowy został utworzony w 1960 roku. Obejmuje środkową część wyspy Wolin, jeziora i 15-kilometrowy pas klifowego wybrzeża Bałtyku. Charakterystyczna dla tego parku jest buczyna pomorska, można spotkać w nim największego gniazdującego w Polsce drapieżnika: bielika. Osadnictwo wczesnośredniowieczne trwało tu od schyłku VIII wieku. Schronienia w tym regionie szukali wikińscy banici oraz przyszli królowie.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...