Zakochaj się w Polsce: Zamek w Kórniku (239)

magazyn Polska 2022  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Zamek w Kórniku, jeden z najpiękniejszych romantycznych zamków w Polsce, został wpisany na listę Pomników Historii RP. Mieści się tu biblioteka z cennymi rękopisami Chopina czy Mickiewicza.

Oglądaj w telewizji

So 1.06 4:15
TVP HDlogo

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Zamek w Kórniku, jeden z najpiękniejszych romantycznych zamków w Polsce, został wpisany na listę Pomników Historii RP. Mieści się tu biblioteka z cennymi rękopisami Chopina czy Mickiewicza. Okazała rezydencja, niegdyś siedziba rodów Górków i Działyńskich, pełniła też funkcję warowni. Otacza ją ze wszystkich stron fosa, a jej trzy baszty widnieją nawet w herbie miasta.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...