Świat według Kiepskich | odc. 177: Krytyk

serial komediowy Polska 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ferdek ma złe zdanie o wszystkich ludziach oraz o tym, co się dzieje na świecie. Kiedy Halina zmusza go, aby poszedł z nią do teatru, Kiepski postanawia zostać zawodowym krytykiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów.

W tym odcinku

Halina uważa, że jest mąż jest zbyt krytycznie nastawiony do otaczającej ich rzeczywistości. Ferdek ma złe zdanie o wszystkich ludziach, z którymi stykają się w życiu, oraz o tym, co się dzieje na świecie. Kiedy Halina zmusza go, aby poszedł z nią do teatru, Kiepski odkrywa, że może swoje niechętne nastawienie wykorzystać, by zarobić. Postanawia zostać zawodowym krytykiem sztuki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...