Sensacje XX wieku: Śmierć marszałka

program historyczny Polska 2002  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Michaił Tuchaczewski był marszałkiem Związku Radzieckiego, awansowanym do najwyższego stopnia wojskowego. Zasłynął jako bohater wojny domowej. Stalin skazał go na śmierć.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Widzowie dowiedzą się, dlaczego Stalin skazał na śmierć Michaiła Tuchaczewskiego. Był on marszałkiem Związku Radzieckiego, awansowanym do najwyższego stopnia wojskowego. Zasłynął jako bohater wojny domowej, a także objął stanowisko wiceministra spraw wojskowych. Był reformatorem Armii Czerwonej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...