Nasz nowy dom (32)

reality show Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

20-letnia Edyta jest głową rodziny, gdy u jej mamy zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Choroba szybko postępuje. Dziewczyna wraz z bliskimi mieszka w częściowo nieocieplonym domu.

Oglądaj w telewizji

Pon 27.03 10:30
Super Polsatlogo

Opis

Uczestnikami programu są rodziny mieszkające w warunkach, które często zagrażają ich życiu i zdrowiu. Bywa że w domach niespełniających żadnych norm lokalowych wychowują kilkoro własnych lub adoptowanych dzieci. Niestety los sprawił, że nie mogą pozwolić sobie na remont bądź przebudowę własnego domu. Z pomocą przychodzi im ekipa pod kierunkiem architekt Martyny Kupczyk, kierownika robót Artura Witkowskiego oraz nowego szefa ekipy budowlanej - Waldemara Wolffa. Prowadzi Katarzyna Dowbor.

Malinówek. Edyta Orzechowska ma 20 lat i mieszka z mamą i 18-letnim bratem. Od czterech lat to właśnie ona jest głową rodziny. Gdy miała 16 lat u jej mamy zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Od tamtej pory choroba szybko postępuje. Dziewczyna musiała szybko dorosnąć i pójść do pracy, by rodzina miała za co żyć. Wraz z bliskimi mieszka w starym, częściowo nieocieplanym domu. Panuje w nim wilgoć, a na ścianach pojawił się grzyb. Łazienka i przejścia między pokojami nie są przystosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej. A zapracowana Edyta nie ma nawet swojego miejsca, w którym mogłaby wypocząć. Katarzyna Dowbor, poruszona historią dzielnej 20-latki, postanawia jej pomóc.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...