Nasz nowy dom (270)

reality show Polska 2022  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Pani Wiera ma ponad siedemdziesiąt lat i razem z trzydziestodwuletnim synem Piotrem chorym na zespół Downa mieszka w Hajnówce. Kobieta musiała przerwać remont mieszkania z powodu braku funduszy.

Oglądaj w telewizji

Śr 7.06 22:00
Polsat Rodzinalogo

Opis

W tym sezonie Katarzyna Dowbor i jej ekipa odwiedzi 12 kolejnych rodzin, które zmagają się z poważnymi problemami życiowymi i nie stać ich na to, by poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Budowlańcy pojawią się w Radomiu, na Podlasiu, na Śląsku i Zamojszczyźnie. W tym sezonie z remontami zmierzą się: Martyna Kupczyk, Marta Kołdej, Maciej Pertkiewicz i Wojciech Strzelczyk oraz kierownicy budowy: Artur Witkowski, Wiesław Nowobilski i Przemysław Oślak.

Pani Wiera przekroczyła już siedemdziesiąt lat i razem z trzydziestodwuletnim synem, Piotrem, chorym na zespół Downa mieszka w Hajnówce. Kobieta całe swoje życie poświęciła innym: była instrumentariuszką na bloku operacyjnym oraz pracowała z terminalnie chorymi. Dziś niska emerytura i niewielkie świadczenia na syna ledwo wystarczają im na utrzymanie. Gdy zmarł jej mąż, postanowiła zadbać o przyszłość dziecka i zapewnić mu bezpieczne schronienie. Wykupiła mieszkanie w starej zabudowie szeregowej i planowała je wyremontować. Niestety ekipa wykonująca prace porzuciła je w połowie, informując panią Wierę, że wykorzystali już całe przekazane im fundusze i na nic więcej nie wystarczy. Rodzinie pomógł sąsiad, udostępniając mieszkanie, w którym teraz przebywają. Tę sprawę zgłosili do programu dobrzy ludzie.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...