Czas honoru 6: Zakładniczka (72)

serial wojenny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W obozie partyzantów Władka trwa spór o to, co zrobić z zakładniczką. Celina wypytuje Rainera, czy wie, co stało się z Karkowskim. Jednocześnie z agentem Goodwardem szuka Blachnitzky'ego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

W obozie partyzantów Władka trwa spór o to, co zrobić z zakładniczką. Część żołnierzy uważa, że należy ją wykorzystać do walki z komunistami, inni sprzeciwiają się takim metodom. Woźniak przesłuchuje partyzanta Okonia. Chce, by więzień ujawnił, gdzie jest plecak z dolarami. Celina stara się pomóc Bronkowi. Wypytuje Rainera, czy wie, co stało się z Karkowskim. Ważnym tropem okazuje się niegdyś bliska Karkowskiemu kobieta. Jednocześnie Celina wraz z amerykańskim agentem Maksem Goodwardem (Rafał Maćkowiak) prowadzi poszukiwania Blachnitzky'ego. Michał dochodzi do wniosku, że samodzielnie powinien odbić Janisza. Czuje też, że coraz bardziej zaczyna mu zależeć na Lenie. Helena pragnie umożliwić Wandzie normalne życie. Prosi o pomoc Woźniaka. Tymczasem jej córka zgłasza się do konkursu na spikerów radiowych. W więzieniu Ruda oczekuje na rozprawę. W celach obok trwają rozstrzeliwania.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...